Γυμνασίου της πόλης . Τις δύο χορωδίες στο τελευταίο τραγούδι, διεύθηνε τιμητικά ο μαέστρος μας Σπ. Θεοτοκάτος .
Την άλλη μέρα , Δευτέρα 15/10/18 , πήρε μέρος σε διεθνή χορωδιακή συνάντηση που διοργάνωσαν οι χορωδίες Καναλίων, με μαέστρο την Αγάθη Κοσοινά και του Αγ. Ματθιά ,με μαέστρο τον Μιχάλη Καποδίστρια . Επίσης συμμετείχε και μία χορωδία από την πόλη Νις της Σερβίας .
Η χορωδιακή συνάντηση έγινε στην πανέμορφη αίθουσα εκδηλώσεων του Ιόνιου Πανεπιστήμιου και είχε μεγάλη επιτυχία καλλιτεχνική αλλά και συνέβαλε στην γνωριμία των μαέστρων , των χορωδών και των μουσικών .
Μετά το τέλος της εκδήλωσης οι χορωδοί έκαναν μουσική και τραγουδιστική περαντζάδα στα καντούνια της Κέρκυρας , κλείνοντας έτσι παραδοσιακά την πολύ πετυχημένη χορωδιακή συνάντηση.
Η ΧΟΡΩΔΙΑ ΚΑΙ ΜΑΝΤΟΛΙΝΑΤΑ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ ευχαριστεί θερμά όλους όσους συνέβαλαν στην πραγματοποίηση της αποστολής αυτής και πάνω απ’ όλα ευχαριστεί τις Κερκυραϊκές χορωδίες που την προσκάλεσαν και την φιλοξένησαν .
Εστάλη στην ΟΔΥΣΣΕΙΑ,18/10/2018, #ODYSSEIA